Bluetooth-kaukosäätimen zoomausnopeuden määrittäminen

Voit määrittää Bluetooth-kaukosäätimen (myynnissä erikseen) etäkuvaustoiminnolla käytettävän zoomauksen zoomausnopeuden. Tallentamisen valmiustilan ja kuvaamisen zoomausasetukset voi määrittää erikseen.

Määritä koko valikon kohdassa [Tekninen] – [Bluetooth-zoomaus].

  • [Zoomausnopeuden tyyppi]:
    Määrittää zoomausnopeuden tyypin: [Kiinteä] tai [Muuttuva].

  • [Kiinteä nopeus (valmiust.)]:
    Määrittää zoomausnopeuden [1(hidas)]–[8(nopea)], jota käytetään tallentamisen valmiustilassa, kun kohdan [Zoomausnopeuden tyyppi] asetuksena on [Kiinteä].

  • [Kiinteä nopeus (kuvaus)]:
    Määrittää zoomausnopeuden [1(hidas)]–[8(nopea)], jota käytetään kuvaamisen aikana, kun kohdan [Zoomausnopeuden tyyppi] asetuksena on [Kiinteä].

Vihje

  • Kun kohdan [Zoomausnopeuden tyyppi] asetuksena on [Muuttuva], kaukosäätimen zoomausvivun painaminen lisää zoomausnopeutta (jotkin kaukosäätimet eivät tue muuttuvaa zoomausta).
  • Kun kohdan [Zoomausnopeuden tyyppi] asetuksena on [Kiinteä], nopeamman arvon määrittäminen kohdassa [Kiinteä nopeus (valmiust.)] ja hitaamman arvon määrittäminen kohdassa [Kiinteä nopeus (kuvaus)] mahdollistaa kuvakulman muuttamisen nopeasti tallentamisen valmiustilassa ja hitaasti videota tallennettaessa.

Huomautus

  • Jos zoomausnopeus on hyvin suuri, myös zoomausääni saattaa tallentua videolle.
TP1002326940