Struktur af miniaturebilledskærmen

Når du trykker på THUMBNAIL-knappen, vises klip, der er optaget på hukommelseskortet, på miniaturebilledskærmen.

Du kan vælge et klip på miniatureskærmen og starte afspilningen fra det pågældende klip. Afspilningsvideoen vises på LCD-skærmen/søgeren/ekstern skærm.

Hvis du trykker på THUMBNAIL-knappen igen, lukkes miniaturebilledskærmen, og der vendes tilbage til kamerabilledet.

Bemærk!

  • Kun de klip, der er optaget i det aktuelt valgte optagelsesformat, vises på miniaturebilledskærmen. Hvis et forventet optaget klip ikke vises, skal du kontrollere optagelsesformatet. Bemærk, at hvis du initialiserer et hukommelseskort, vil alle data på hukommelseskortet blive slettet.

Oplysninger om klippet på markørens position vises nederst på skærmen.

Miniaturebilledskærm

A: Aktuelt valgt hukommelseskort (et låseikon vises til højre, hvis kortet er beskyttet)

B: Klipnummer/samlet antal klip

C: Markør (gul)

  1. Miniaturebillede

    Viser et klips indeksbillede. Ved optagelse indstilles det første billede af klippet automatisk som indeksbillede.

    Klip/Billed-oplysninger vises under miniaturebilledet. Du kan ændre de viste oplysninger ved hjælp af [Thumbnail] – [Customize View] – [Thumbnail Caption] i den fulde menu.

  2. Klipnavn

    Viser navnet på det valgte klip.

  3. Optagelsesformat under optagelse

    Viser det valgte klips filformat.

  4. Særlige optagelsesoplysninger

    Viser kun optagelsestilstanden, hvis klippet blev optaget med en særlig optagelsestilstand.

    For klip optaget i Langsom og hurtig bevægelse vises billedhastigheden til højre.

  5. Varighed af klipoptagelse
  6. Oprettelsesdato
TP1001680653