Widok z góry/Widok z boku

 1. Znacznik położenia przetwornika obrazu
  • Przetwornik obrazu to matryca przetwarzająca światło na sygnał elektryczny. Symbol wskazuje położenie przetwornika obrazu. Podczas dokładnego pomiaru odległości między aparatem a obiektem należy kierować się pozycją tej linii poziomej.

  • Jeżeli obiekt znajduje się bliżej niż minimalna odległość fotografowania dla danego obiektywu, nie można potwierdzić ostrości. Upewnić się, że odległość pomiędzy obiektem i aparatem jest wystarczająca.
 2. Głośnik
 3. Gniazdo (Mikrofon)

  Po podłączeniu zewnętrznego mikrofonu, wbudowany mikrofon wyłącza się automatycznie. W przypadku zewnętrznego mikrofonu zasilanego przez wtyk, mikrofon jest zasilany przez aparat.

 4. Gniazdo (Słuchawki)
 5. Gniazdo micro HDMI
 6. Gniazdo USB Type-C
 7. Lampka ładowania
 8. Złącze USB Multi/Micro*

  Gniazdo to obsługuje urządzenia zgodne ze standardem micro USB.

 9. Stopka multiinterfejsowa*

  Niektóre akcesoria mogą nie wchodzić do końca i wystawać ze stopki multiinterfejsowej. Jeżeli jednak przyłącze akcesoriów opiera się o przedni koniec stopki, to połączenie jest prawidłowe.

 10. Pokrętło trybu
 11. Przycisk C2 (Przycisk ustawień własnych 2)
 12. Przycisk C1 (Przycisk ustawień własnych 1)
 13. Pokrętło kompensacji ekspozycji
 14. Zaczepy paska na ramię

  Przymocuj oba końce paska do aparatu.

 15. (Znak N)
  • Znak ten wskazuje punkt styku służący do nawiązywania połączenia między aparatem a smartfonem z obsługą NFC.

  • NFC (Near Field Communication) to międzynarodowy standard komunikacji bezprzewodowej krótkiego zasięgu.
 16. SLOT 1 (Gniazdo karty pamięci 1)

  Obsługuje tylko karty SD (zgodne z UHS-I i UHS-II)

 17. SLOT 2 (Gniazdo karty pamięci 2)

  Obsługuje karty SD (zgodne z UHS-I) i nośniki Memory Stick PRO Duo


*Szczegółowe informacje dotyczące akcesoriów zgodnych ze stopką multiinterfejsową oraz złączem USB Multi/Micro można znaleźć w witrynie Sony lub uzyskać w punkcie sprzedaży wyrobów Sony, albo w miejscowym autoryzowanym punkcie serwisowym produktów Sony. Można również stosować akcesoria do stopki do akcesoriów. Nie można zagwarantować prawidłowego działania w przypadku osprzętu innych producentów.

Uwagi dotyczące gniazd USB

W przypadku zasilania, ładowania akumulatora i komunikacji USB można korzystać z gniazda USB Type-C lub ze złącza USB Multi/Micro. Nie można jednak wykonywać tych operacji z użyciem obu złączy jednocześnie.

 • Czas ładowania akumulatora nie zależy od użytego złącza.
 • Można korzystać z akcesoriów dla złącza USB Multi/Micro, na przykład z pilota zdalnego sterowania (sprzedawany oddzielnie), zasilając urządzenie przez gniazdo USB Type-C lub wykorzystując to gniazdo do zdalnego rejestrowania z poziomu komputera.