Uruchomianie funkcji automatycznego balansu bieli

Balans bieli zapisywany w trybie pamięci A jest dostosowywany automatycznie.

  1. Naciśnij przycisk [White Balance] w panelu podstawowej konfiguracji kamery.

    Obramowanie przycisku [White Balance] zmieni kolor na pomarańczowy.

    Zostanie wyświetlony panel ustawień White Balance.

  2. Naciśnij przycisk [White Mode] i wybierz z listy pozycję [Memory A (T/T)] lub [Memory A (R/B)].

    [Memory A (T/T)]

    [Memory A (R/B)]

  3. Umieść biały papier (lub inny przedmiot) w miejscu, które jest oświetlone tym samym źródłem światła i w którym są te same warunki co w przypadku filmowanego obiektu, a następnie powiększ papier, aby wyświetlić biały kolor na ekranie.
  4. Wyreguluj jasność.

    Wyreguluj przysłonę zgodnie z procedurą opisaną w sekcji „Ręczna regulacja przysłony”.

  5. Naciśnij przycisk [WB SET] na panelu ustawień balansu bieli.

    [Memory A (T/T)]

    [Memory A (R/B)]

    Jeśli funkcja automatycznego balansu bieli działa w trybie pamięci, rezultat automatycznej regulacji jest zapisywany w pamięci A.

Uwaga

  • Jeśli regulacja się nie powiedzie, na ekranie zostanie wyświetlony komunikat o błędzie przez około trzy sekundy. Jeśli komunikat o błędzie będzie nadal występować po wielu próbach ustawienia balansu bieli, należy skontaktować się z przedstawicielem serwisu Sony.

Wskazówka

  • Funkcję tę można uruchomić także w trybie ATW. Można z niej skorzystać, aby szybko dostosować balans bieli podczas działania funkcji ATW. Po zakończeniu regulacji nastąpi powrót do normalnego trybu działania funkcji ATW.