Що таке бездротова технологія BLUETOOTH?

Бездротова технологія BLUETOOTH — це технологія бездротового зв’язку малого радіусу дії, яка робить можливим бездротове передавання даних між цифровими пристроями, наприклад комп’ютером і цифровою фотокамерою. Бездротова технологія BLUETOOTH працює в діапазоні близько 10 м.

Зазвичай необхідно встановлювати підключення між двома пристроями, однак деякі пристрої можна підключати до декількох пристроїв одночасно.

Для підключення не потрібно використовувати кабель, а також не потрібно, щоб пристрої перебували безпосередньо навпроти, як за використання технології інфрачервоного зв’язку. Наприклад, пристрій можна використовувати, коли він знаходиться в сумці або кишені.

Стандарт BLUETOOTH є міжнародним стандартом, який підтримується тисячами компаній в усьому світі й використовується різними компаніями світу.

Максимальний діапазон зв’язку

Максимальний діапазон зв’язку може скорочуватися за певних обставин.

 • Між динаміком і пристроєм BLUETOOTH є перешкода, наприклад людина, метал або стіна.
 • Поряд із динаміком використовується пристрій бездротової локальної мережі.
 • Поряд із динаміком використовується мікрохвильова піч.
 • Поряд із динаміком використовується пристрій, який створює електромагнітне випромінювання.

Вплив інших пристроїв

Оскільки пристрої BLUETOOTH і бездротові локальні мережі (IEEE802.11b/g) використовують однакову частоту, можуть виникнути мікрохвильові перешкоди, що спричинюють погіршення швидкості зв’язку, виникнення шуму та неправильне встановлення підключення у випадках, коли цей динамік використовується поряд із пристроєм бездротової локальної мережі. У такому разі дотримуйтесь наведених нижче рекомендацій.

 • Користуйтеся динаміком на відстані принаймні 10 м від пристрою бездротової локальної мережі.
 • Якщо необхідно скористатися динаміком на відстані в межах 10 м від пристрою бездротової локальної мережі, вимкніть цей пристрій.

Вплив на інші пристрої

Мікрохвильове випромінювання із пристрою BLUETOOTH може вплинути на роботу електронних медичних пристроїв. Вимикайте цей динамік та інші пристрої BLUETOOTH у перелічених нижче місцях, оскільки вони можуть спровокувати нещасні випадки.

 • У місцях, де наявний займистий газ, у лікарнях, поїздах, літаках та на автозаправках.
 • Поблизу автоматичних дверей і систем пожежної сигналізації.

Примітка

 • Щоб мати можливість використовувати функцію BLUETOOTH, пристрій BLUETOOTH слід підключати з використанням того ж самого профілю, що і динамік. Зверніть увагу, що навіть за використання одного й того ж самого профілю, пристрої можуть відрізнятися за функціями залежно від їхніх технічних характеристик.
 • Через особливості бездротової технології BLUETOOTH під час телефонних розмов чи прослуховування музики звук у цьому динаміку відтворюється з незначною затримкою, порівняно зі звуком у пристрої BLUETOOTH.
 • Динамік підтримує функції безпеки, що відповідають стандарту BLUETOOTH і призначені для забезпечення безпечного підключення під час використання бездротової технології BLUETOOTH, але ці заходи безпеки можуть бути недостатніми залежно від налаштування. Будьте обережні під час використання зв’язку, що забезпечується бездротовою технологією BLUETOOTH.
 • Ми не несемо відповідальності за витік інформації під час використання зв’язку BLUETOOTH.
 • Пристрій із функцією BLUETOOTH має відповідати стандарту BLUETOOTH, визначеному компанією Bluetooth SIG, а також має бути автентифікованим. Навіть якщо підключений пристрій відповідає вищезазначеному стандарту BLUETOOTH, деякі пристрої можуть не підключатися або працювати неправильно залежно від функцій чи технічних характеристик пристрою.
 • Залежно від пристрою BLUETOOTH, підключеного до динаміка, середовища зв’язку та середовища використання, можуть виникати шуми або переривання звуку.
 • Пристрій із вбудованим радіо або тюнером не можна підключати до динаміка через BLUETOOTH, оскільки в передачах може виникнути шум.
 • Розмістіть динамік далі від телевізора, радіо або тюнера тощо, оскільки в передачах може виникнути шум.