Обл. фокусування

Вибір зони фокусування. Використовуйте цю функцію, якщо виконати належне фокусування у режимі автофокусування складно.

 1. MENU (Налаштуван. функ.зйом.1) → [Обл. фокусування] → потрібний параметр.

Детальна інформація про пункти меню

Широкий :
Фокусування на об'єкті з автоматичним охопленням усього діапазону екрана. Якщо у режимі фотозйомки натиснути кнопку спуску до половини, то довкола зони, що перебуває у фокусі, з’явиться зелена рамка.
Зонне фокусування :
Виберіть на моніторі зону для фокусування, і тоді виріб автоматично вибере зону фокусування.
Центр :
Автоматичне фокусування на об’єкті по центру зображення. Використовуйте разом із функцією фіксації фокуса для створення потрібної композиції.
Регульована пляма :
Переміщення рамки автофокусування в потрібне місце на екрані та фокусування на надзвичайно маленьких об’єктах у вузькій ділянці.
Розшир. рег. пляма :
Якщо виріб не може сфокусуватися на одній вибраній точці, для фокусування він використовує у якості зони низького пріоритету точки фокусування навколо гнучкої цятки.
Відстеження:
Якщо кнопку спуску натиснути до половини та тримати, виріб відстежує об’єкт у обраній зоні автофокусування. Це налаштування доступне лише коли параметр [Режим фокусуван.] має значення [Безперервний AF]. Наведіть курсор на пункт [Відстеження] на екрані налаштувань [Обл. фокусування], після чого виберіть зону початку відстеження за допомогою лівої/правої частини диска керування. Зону початку відстеження також можна перемістити до потрібного місця, вказавши її як зону, гнучку цятку або розширену гнучку цятку.


Приклади відображення рамки фокусування

Рамка фокусування може бути різною.


У разі фокусування на більшій області

У разі фокусування на меншій області

 • Якщо для параметра [Обл. фокусування] встановлено значення [Широкий] або [Зонне фокусування], рамка фокусування може перемикатися між «У разі фокусування на більшій області» та «У разі фокусування на меншій області» залежно від об'єкта і ситуації.
 • Якщо встановити об'єктив з A-перехідником з установлювальним адаптером (LA-EA1 або LA-EA3) (продається окремо), може відображатися рамка фокусування типу «У разі фокусування на меншій області».

У разі автоматичного фокусування на основі всього діапазону монітора

 • Якщо використовується інша функція масштабування, ніж функція оптичного масштабування, налаштування параметра [Обл. фокусування] вимикається, а рамка фокусування позначається пунктирною лінією. Автофокусування виконується з пріоритетом об’єктів, що знаходяться у центрі кадру та поблизу нього.


Пересування зони фокусування

 • Зону фокусування можна пересувати у режимі [Регульована пляма], [Розшир. рег. пляма] або [Зонне фокусування] за допомогою мультиселектора. Якщо заздалегідь призначити центральній частині мультиселектора функцію [Стандарт фокусув.], рамку фокусування можна повернути до центру монітора, натиснувши посередині мультиселектора.
 • Для швидкого пересування рамки фокусування торкніться її на моніторі та перетягніть. Заздалегідь виберіть для параметра [Сенсорне керуван.] значення [Увімк].


Тимчасове відстеження об'єкта (Відстеження Увімк)

Для параметра [Обл. фокусування] можна тимчасово встановити значення [Відстеження], якщо натиснути та утримувати спеціальну кнопку, якій було заздалегідь призначено функцію [Відстеження Увімк]. Параметр [Обл. фокусування] до активації[Відстеження Увімк] отримає відповідне значення [Відстеження].

Наприклад:

Значення параметра [Обл. фокусування] до активації [Відстеження Увімк] Значення параметра [Обл. фокусування] під час активації [Відстеження Увімк]
[Широкий] [Відстеження: Широкий]
[Регульов. пляма: S] [Відстежен.: Регульов. пляма S]
[Розшир. рег. пляма] [Відстеження: Розш. рег. пляма]

Підказка

 • За замовчуванням [Обл. фокусування] призначено кнопці C2.

Примітка

 • [Обл. фокусування] має фіксоване значення [Широкий] у таких випадках:
  • [Інтелектуальне авто]
 • Зона фокусування може не засвітитися під час безперервної зйомки або якщо одразу натиснути кнопку спуску повністю.
 • Якщо диск перемикання режимів встановлено у положення (Фільм) чи або під час зйомки відео значення [Відстеження] не можна вибрати для параметра [Обл. фокусування].