Обл. фокусування

Вибір зони фокусування. Використовуйте цю функцію, якщо виконати належне фокусування у режимі автофокусування складно.

 1. MENU (Налаштуван. функ.зйом.1) → [Обл. фокусування] → потрібний параметр.
  • За замовчуванням у якості параметрів відображаються лише [Широкий], [Зонне фокусування], [Регульов. пляма: L], [Відстеження: Зонне фокусуван.] та [Відстежен.: Регульов. пляма L]. Щоб вибрати інші типи зон фокусування, установіть позначку для зон фокусування, які хочете використовувати разом із функцією [Межа обл. фокусув.].

Детальна інформація про пункти меню

Широкий:
Фокусування на об'єкті з автоматичним охопленням усього діапазону екрана. Якщо у режимі фотозйомки натиснути кнопку спуску до половини, то довкола зони, що перебуває у фокусі, з’явиться зелена рамка.
Зонне фокусування:
Виберіть на моніторі зону для фокусування, і тоді виріб автоматично вибере зону фокусування.
Центр:
Автоматичне фокусування на об’єкті по центру зображення. Використовуйте разом із функцією фіксації фокуса для створення потрібної композиції.
Регульована пляма:
Переміщення рамки автофокусування в потрібне місце на екрані та фокусування на надзвичайно маленьких об’єктах у вузькій ділянці.
Розшир. рег. пляма:
Якщо виріб не може сфокусуватися на одній вибраній точці, для фокусування він використовує у якості зони низького пріоритету точки фокусування навколо гнучкої цятки.
Відстеження:
Якщо кнопку спуску натиснути до половини та тримати, виріб відстежує об’єкт у обраній зоні автофокусування. Це налаштування доступне лише за режиму фокусування [Безперервний AF]. Наведіть курсор на пункт [Відстеження] на екрані налаштувань [Обл. фокусування], після чого виберіть зону початку відстеження за допомогою лівої/правої частини диска керування. Зону початку відстеження також можна перемістити до потрібного місця, вказавши її як зону, гнучку цятку або розширену гнучку цятку.


Приклади відображення рамки фокусування

Рамка фокусування може бути різною.


У разі фокусування на більшій області

Приклад рамки фокусування в разі фокусування на більшій області

У разі фокусування на меншій області

Приклад рамки фокусування в разі фокусування на меншій області

 • Якщо для параметра [Обл. фокусування] встановлено значення [Широкий] або [Зонне фокусування], рамка фокусування може перемикатися між «У разі фокусування на більшій області» та «У разі фокусування на меншій області» залежно від об'єкта і ситуації.
 • Якщо встановити об'єктив з A-перехідником з установлювальним адаптером (LA-EA3 або LA-EA5) (продається окремо), може відображатися рамка фокусування типу «У разі фокусування на меншій області»

У разі автоматичного фокусування на основі всього діапазону монітора

Приклад рамки фокусування в разі автоматичного фокусування на основі всього діапазону монітора

 • Якщо використовується інша функція масштабування, ніж функція оптичного масштабування, налаштування параметра [Обл. фокусування] вимикається, а рамка фокусування позначається пунктирною лінією. Автофокусування виконується з пріоритетом об’єктів, що знаходяться у центрі кадру та поблизу нього.


Пересування зони фокусування

 • Якщо [Обл. фокусування] має значення [Зонне фокусування], [Регульована пляма] або [Розшир. рег. пляма], натискаючи кнопку, якій призначено функцію [Стандарт фокусув.], можна знімати, і при цьому пересувати рамку фокусування за допомогою верхнього, нижнього, лівого або правого краю диска керування. Щоб повернути рамку фокусування в центр монітора, під час пересування рамки натисніть кнопку (Видалити). Щоб змінити налаштування зйомки за допомогою диска керування, натисніть кнопку, якій призначено функцію [Стандарт фокусув.].
 • Для швидкого пересування рамки фокусування торкніться її на моніторі та перетягніть. Заздалегідь виберіть для параметра [Сенсорне керуван.] значення [Увімк], та встановіть для [Функц. сенс. керув.] значення [Сенсорний фокус].


Тимчасове відстеження об’єкта (Відстеження Увімк/Відст.Увім+AF Увім.)

Для параметра [Режим фокусуван.] можна тимчасово встановити значення [Безперервний AF], а для параметра [Обл. фокусування] – значення [Відстеження], якщо натиснути та утримувати спеціальну кнопку, якій було заздалегідь призначено функцію [Відстеження Увімк] або [Відст.Увім+AF Увім.]. Параметр [Обл. фокусування] до активації [Відстеження Увімк] або [Відст.Увім+AF Увім.] отримає відповідне значення [Відстеження].

Наприклад:

Значення параметра [Обл. фокусування] до активації [Відстеження Увімк]/[Відст.Увім+AF Увім.]. Значення параметра [Обл. фокусування] під час активації [Відстеження Увімк]/[Відст.Увім+AF Увім.].
[Широкий] [Відстеження: Широкий]
[Регульов. пляма: S] [Відстежен.: Регульов. пляма S]
[Розшир. рег. пляма] [Відстеження: Розш. рег. пляма]
 • Ця функція доступна, коли параметр [Режим фокусуван.] має значення [Покадровий AF], [Автоматичний AF], [Безперервний AF] або [DMF].

Примітка

 • [Обл. фокусування] має фіксоване значення [Широкий] у таких випадках:
  • Будь-який режим із меню вибору сцени
 • Зона фокусування може не засвітитися під час безперервної зйомки або якщо одразу натиснути кнопку спуску повністю.
 • Якщо вибрано режим відеозйомки або уповільнений/прискорений режим, або під час зйомки відео, вибрати [Відстеження] для [Обл. фокусування] буде неможливо.
 • Під час пересування рамки фокусування не можна користуватися функціями, призначеними диску керування або кнопці (Видалити).