Nošení sluchátek

 1. Zasuňte jednotky sluchátek do obou uší.

  Nasaďte si jednotku sluchátka se značkou (levé) do levého ucha a jednotku sluchátka se značkou (pravé) do pravého ucha. Levá jednotka je vybavena hmatovou tečkou.

  Při nasazování sluchátek dávejte pozor, abyste se nedotkli dotykového snímače.

  Ilustrace ukazující umístění hmatové tečky (A) na levém sluchátku

  Ilustrace ukazující umístění dotykových snímačů (B) na sluchátkách

  A: Hmatová tečka

  B: Dotykové snímače (levý, pravý)

 2. Nastavte sluchátka tak, aby pasovala na uši.

  Otočte jednotku sluchátka tak, aby řádně dosedla do zvukovodu, a nastavte polohu jednotky sluchátka tak, aby usazení bylo pohodlné.

 3. Počkejte asi 10 sekund, než se tvar koncovky sluchátek ustálí.

Tip

 • Máte-li pocit, že koncovky sluchátek se do uší obtížně vkládají, změňte velikost koncovek sluchátek nebo je před použitím lehce zmáčkněte.
 • Pokud nosíte sluchátka nebo upravujete jejich umístění, postupujte podle obrázku uvedeného v kroku č. 2, který objasňuje držení sluchátek.

Pro správnou kvalitu zvuku a pro účinnost funkce potlačení hluku a kvality zvuku hovoru

Pokud se velikost koncovek sluchátek neshoduje s velikostí vašich ušních kanálů nebo sluchátka nejsou v uších správně zasunuta, nemusí být funkce klepnutí nebo detekce hlasu Speak-to-Chat úspěšná, nebo nemusí být dosaženo správných vlastností zvuku, efektů potlačení hluku, nebo funkcí volání.
Pokud tomu tak je, zkuste následující postup.

 • Zaměňte koncovky sluchátek za ty, které se lépe přizpůsobí vašim uším. Při výměně koncovek sluchátek vyzkoušejte nejdříve největší koncovky a postupujte k těm menším. Je možné použít různé velikosti levé a pravé koncovky sluchátek.
  Aplikace „Sony | Headphones Connect“ vám pomůže určit, které koncovky sluchátek jsou nejvhodnější pro dosažení optimálního efektu potlačení hluku.
 • Podle kroku 2 zkontrolujte, zda máte sluchátka správně nasazena na uších. Sluchátka používejte tak, aby koncovka sluchátka byla pohodlně umístěna co nejhlouběji do zvukovodu.


Při nasazování a sundávání sluchátek

Ve výchozím nastavení vestavěné infračervené snímače detekují, zda jsou sluchátka nasazena nebo sundána z uší. Sluchátka tak dokážou pozastavit přehrávání hudby nebo je znovu spustit a také ovládat dotykové snímače a hlasovou asistenci.


Při nošení sluchátek

 • Pomocí dotykových snímačů můžete přehrát hudbu, volat nebo přijímat hovory atd.
 • Uslyšíte hlasové upozornění, které vás bude informovat o operaci a stavu.


Když nejsou sluchátka nasazena

 • Pokud posloucháte hudbu, zatímco máte obě jednotky sluchátka nasazené na uších, a obě jednotky sluchátka si sundáte, sluchátka přehrávání hudby automaticky pozastaví. Při opětovném nasazení sluchátka obnoví přehrávání hudby.
 • Pokud nejsou sluchátka nasazena na uších přibližně do 15 minut po vyjmutí z nabíjecího pouzdra, sluchátka se automaticky vypnou kvůli šetření baterie. Sluchátka můžete zapnout klepnutím na dotykový snímač nebo jejich nasazením do uší.
 • Aby sluchátka nereagovala správně, přehrávání hudby, uskutečňování a příjem hovorů a další operace nelze provádět stisknutím dotykových snímačů sluchátek sejmutých z uší.

Tip

 • Přehrát hudbu, volat, přijímat hovory atd. můžete i tehdy, když máte nasazeno jen jedno sluchátko.
 • Pomocí aplikace „Sony | Headphones Connect“ můžete změnit nastavení pro automatické pozastavení a obnovení přehrávání hudby nebo automatické vypínání sluchátek.