Oprava softwaru zařízení pomocí aplikace Xperia Companion

Aplikaci Xperia Companion lze použít k opravě softwaru zařízení. Pokud zapomenete heslo, kód PIN nebo vzor pro odemknutí obrazovky, můžete použít funkci opravy zařízení v Xperia Companion a vymazat vrstvu zabezpečení. K provedení této operace musíte zadat své přihlašovací údaje pro účet Google. Použitím funkce opravy zařízení provedete novou instalaci softwaru do vašeho zařízení a můžete v jejím průběhu ztratit některá osobní data.

Pokud se po aktualizaci softwaru Xperia, provedení opravy softwaru nebo obnovení továrních dat zdá, že zařízení zamrzlo, opakovaně se restartuje nebo se vůbec nespustí, zkuste provést vynucené vypnutí a zařízení znovu zapněte. Pokud problém přetrvává, proveďte vynucené vypnutí a pak opravte software.

Poznámka

  • Před provedením opravy softwaru se ujistěte, že znáte své uživatelské jméno a heslo pro účet Google. V závislosti na vašem nastavení zabezpečení může být nutné je zadat při restartu zařízení po opravě softwaru.
  1. Pokud nemáte na počítači nainstalován software Xperia Companion, vyhledejte Xperia Companion na stránkách zákaznické podpory Sony a stáhněte si jej.
  2. Spusťte aplikaci Xperia Companion na počítači a na hlavní obrazovce klikněte na [Opravte software] .
  3. Postupujte podle pokynů na obrazovce, a restartujte tak software a dokončete opravu.