Nastavení AF

Umožňuje upravit polohu automatického ostření a registrovat upravenou hodnotu pro každý objektiv, když používáte objekty A-mount s adaptérem pro bajonet LA-EA2 nebo LA-EA4 (prodává se samostatně).

Tuto funkci použijte pouze, když je třeba úprav. Funkce automatického zaostření možná nepůjde provést ve správné poloze, když budete používat tuto úpravu.

  1. MENU (Nastavení snímání1) → [Nastavení AF].
  2. Vyberte položku [Nastavení úpravy AF][Zapnuto].
  3. [velikost] → požadovaná hodnota.
    • Čím větší hodnotu vyberete, tím větší bude vzdálenost automatického ostření od přístroje. Čím menší hodnotu vyberete, tím kratší bude vzdálenost automatického ostření od přístroje.

Tip

  • Doporučuje se, abyste nastavili polohu podle skutečných podmínek snímání. Když upravujete, nastavte [Oblast ostření] na [Pohyblivý bod] a použijte jasný objekt s vysokým kontrastem.

Poznámka

  • Když nasadíte objektiv, pro který jste již registrovali hodnotu, objeví se registrovaná hodnota na displeji. Pro objektivy, pro které ještě nebyla registrovaná hodnota, se objeví [±0].
  • Pokud se jako hodnota zobrazí [-], znamená to, že bylo registrováno celkem 30 objektivů a už nelze žádný nový objektiv registrovat. Pokud chcete registrovat nový objektiv, nasaďte objektiv, pro který lze registraci vymazat, a nastavte jeho hodnotu na [±0] nebo resetujte hodnoty všech objektivů pomocí [Vymazat].
  • [Nastavení AF] podporuje objektivy Sony, Minolta nebo Konica-Minolta. Pokud provedete [Nastavení AF] s objektivy jinými než podporovanými, mohou být ovlivněna registrovaná nastavení pro podporované objektivy. Neprovádějte [Nastavení AF] u nepodporovaných objektivů.
  • [Nastavení AF] nelze individuálně nastavit pro objektivy Sony, Minolta a Konica-Minolta, které mají stejnou specifikaci.