Mocowanie osłony przeciwodblaskowej obiektywu

Wskazane jest stosowanie osłony przeciwodblaskowej obiektywu, aby światło spoza kadru nie miało wpływu na rejestrowany obraz.

  1. Dopasuj element mocujący osłony przeciwodblaskowej obiektywu do końcówki obiektywu, po czym obróć osłonę przeciwodblaskową obiektywu zgodnie z ruchem wskazówek zegara aż wskoczy na swoje miejsce.

Uwaga

  • Osłonę przeciwodblaskową obiektywu należy prawidłowo zamocować. W przeciwnym razie osłona przeciwodblaskowa obiektywu może nie zdawać egzaminu lub częściowo odbijać się na obrazie.
  • Przy prawidłowym zamocowaniu osłony przeciwodblaskowej obiektywu znacznik osłony przeciwodblaskowej (czerwona kreska) pokrywa się z czerwonym znacznikiem na osłonie.(Na niektórych obiektywach może nie występować znacznik osłony przeciwodblaskowej.)
  • Gdy używana jest lampa błyskowa, ściągnij osłonę przeciwodblaskową obiektywu, gdyż zasłania ona światło lampy błyskowej i na obrazie może pojawić się jej cień.
  • Po zakończeniu fotografowania osłonę przeciwodblaskową obiektywu przechowuje się ustawioną odwrotnie względem obiektywu.