Nawiązywanie połączenia jednym dotknięciem za pomocąfunkcji NFC

Aparat można podłączyć do smartfona z włączoną funkcją NFC, stykając je ze sobą.


Do połączenia aparatu i smartfona wymagana jest aplikacja Imaging Edge Mobile. Ze sklepu z aplikacjami na posiadanym smartfonie pobierz i zainstaluj aplikację Imaging Edge Mobile. Jeżeli aplikacja Imaging Edge Mobile jest już zainstalowana na smartfonie, należy ją zaktualizować do najnowszej wersji. Szczegółowe informacje na temat aplikacji Imaging Edge Mobile można znaleźć na stronie wsparcia (https://www.sony.net/iem/).

 1. Włącz funkcję NFC w smartfonie.
  • Na urządzeniu iPhone uruchom aplikację Imaging Edge Mobile, a następnie wybierz [Connect with a new camera][Connect with the camera through One-touch (NFC)], aby uruchomić funkcję NFC.
 2. W aparacie wybierz MENU (Sieć) → [Poł. ze smartfon.] [Poł. ze smartfonem][WŁ.].
 3. Dotykaj smartfonem aparatu przez 1 do 2 sekund.

  Smartfon i aparat nawiążą połączenie.

Informacje dotyczące „NFC”

NFC to rozwiązanie pozwalające na bezprzewodową komunikację na niewielką odległość różnych urządzeń, takich jak telefony komórkowe, etykiety IC itp. NFC upraszcza komunikację danych, która sprowadza się do zetknięcia wyznaczonych punktów.

 • NFC (Near Field Communication) to międzynarodowy standard komunikacji bezprzewodowej krótkiego zasięgu.

Uwaga

 • Jeśli nie możesz uzyskać połączenia, wykonaj następujące czynności:
  • Uruchom aplikację Imaging Edge Mobile na smartfonie, a następnie przesuwaj smartfon powoli w stronę symbolu (Znak N) na aparacie.
  • Jeśli aparat lub smartfon są w futerale, należy je z niego wyjąć.
  • Upewnij się, że funkcja NFC jest włączona na smartfonie.
 • Zakłócenia radiowe mogą występować w przypadku, gdy do łączności Bluetooth i łączności Wi-Fi (2,4 GHz) wykorzystywane jest to samo pasmo częstotliwości. Jeżeli połączenie Wi-Fi jest niestabilne, można je poprawić wyłączając funkcję Bluetooth smartfona. W takim przypadku nie będzie dostępna funkcja powiązania z informacjami o lokalizacji.
 • Gdy opcja [Tryb samolotowy] jest ustawiona na [WŁ.], nie można połączyć urządzenia i smartfonu. Ustaw [Tryb samolotowy] na [WYŁ.].